Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Memeler kadınlarda farklı boyutlardadır ve vücut ile orantılı olması estetik açıdan oldukça önemlidir. Şüphesiz ki memeler kadınları seksi ve çekici gösteren objelerdendir. Gerek genetik gerekse çevresel faktörlerden kaynaklı olarak memeler gereğinden küçük ya da büyük ebatlarda olabilmektedir. Büyük memelerin cazibesi her zaman daha fazladır fakat büyük memeler zamanla sarkabilir.

Meme sarkmasının altında yatan sebepler;

  • Emzirme ve hamilelik sonrası
  • Yaşa bağlı olarak
  • Deri yapısının kalitesi ile ya da
  • Memeleri taşıyan asıcı bağlardaki kalitesi azalması ile bağlantılı olabilir.

Memeler asimetrik olarak dik ve diri bir yapıya sahip olursa bireylerde daha genç ve sağlıklı görünür.

Meme dikleştirme operasyonu her cerrahi müdahale de olduğu gibi birtakım ameliyat öncesi hazırlıklar gerektirir. Meme dikleştirme ameliyatı öncesi hastaların plastik cerrah ile olan randevularında genel sağlık bilgilerinin doğru aktarılması gerekir.

Meme dikleştirma ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler;

  • Meme mamografisi çekilmelidir
  • Hastanın meme yapısı tahlil edilmelidir.
  • Aktif ilaç kullanımı var ise yine ameliyatı gerçekleştirecek doktorun bu bilgilere sahip olması bireylerin sağlığı açısından son derece önemlidir.
  • Sigara kullanımı yaraların iyileşmesini güç durumda bırakabileceğinden hastaların ameliyattan en az 14 saat öncesi sigara kullanımını kesmiş olması gerekir.
  • Kan sulandırıcı herhangi bitkisel ya da tıbbi ürün kullanımı var ise en az 8 gün öncesinde bu tür ürünlerin kullanımı durdurulmalıdır.

Ameliyat esnasında oluşabilecek komplikasyonlardan ve ameliyat sonrası ortaya çıkabilecek durumlardan, meme dikleştirme ameliyatı olacak hastanın detaylı olarak bilgilenmesi gerekir zira bu bilgiler dâhilinde bireylerin ameliyata dair endişeleri azalacak ve meme dikleştirme ameliyatına ruhsal olarak hazırlık süreci tamamlanmış olacaktır. Bütün bunlara istinaden hastaların yapması gereken apayrı bir konuya değinilecek olunursa, hastanın cerrah seçimi ve hastane seçimini doğru yapması gerekir. Maddi ve manevi kayıpların önüne geçebilmek adına bu tür operasyonlar öncesinde en doğru kararın araştırılarak verilmesi gerekmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde merak ettiklerinizi aşağıdan Op. Dr. Ahmet Tuna Eren’e sorabilirsiniz 🙂

 

Sorunuzu yazınız

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.