standard-title Liposuction

Liposuction

Kayseri Liposuction

Liposuction Nedir..?

Lipo yağ, suction ise vakumlamak, emmek demektir, yani vakumla yağ çekmektir. Günümüzde özellikle obezite hastalarına, görünümünden şikayetçi olan hastalara uygulanmaktadır ancak kesinlikle sağlıklı bir kilo verme yöntemi değildir, spor, sağlıklı diyetin yerini tutamaz ancak kişinin yağlarından arınmasında katkı sağlayan basit bir cerrahi operasyondur.

Liposuction Kimlere Yapılabilir..?

Liposuction; kilo, obezite, hormon sorunu olan hastalara, anesteziye dayanabilecek kişilere, doktor kontrolünde yapılabilen estetik operasyondur.

Liposuction’un Kaç Tür Yöntemi Vardır..?

Kuru Yöntem

Yaş Yöntem

Çok Yaş Yöntem

Tümescent Yöntem

kayseri yağ aldırma

En çok, yaş yöntem ve tümescent yöntem kullanılır. Bu yöntemlerde 3 mm’lik kesiklerle  hastanın yağ dokusu alınmadan önce, yağ ve doku arasına sıvı doldurulur böylece şişlik, morluk ve ağrı gibi şikayetlerin önüne geçilir ve yağ dokusunun kolayca alınması sağlanır.

0.3 cm’lik kesikler açıldığı için asla iz kalmaz ve hastanın boyutuna, yağ alınacak dokunun genişliğine göre genel anestezi ya da bölgesel anestezi, yatıştırıcı kullanılabilir.

Ameliyat; 45 dakikadan 3-4 saate kadar uzayabilir, bu hastanın durumuna göre belirlenir.

Liposuction ameliyatlarında tamamen bölgesel şekilde yağ alınır ve tüm vücut kütlenize oranla küçük bir miktar alınabilir en fazla 5 litre yağ çekilebilir. Daha fazlasında yağ pıhtılaşması yaşanır. Bu durum, serbest kalan yağ dokusunun vücut tarafından emilirken pıhtılaşıp akciğer damarlarınızı tıkayarak boğulmanız olarak tarif edilebilir. Bu yüzden ne olursa olsun 5 litre sınırında kalınmalıdır.

Liposuction’ın Riskleri

Hastanın yağ alınacak bölgesi ve alınacak olan yağın kütlesi belirlenirken, derinin esnekliğine önem verilir çünkü deri çok esnek ise onu geren doku gideceği için deri sarkması yaşanabilir. Bu durumda da gerdirme ya da dikme ameliyatı olan abdominoplastik ameliyatı da liposuction ile birlikte yapılmalıdır. Hasta gerdirme ameliyatı istemediği taktirde çok kötü bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bunun yanında bir diğer risk enfeksiyondur ancak eğitimli ellerde gerçekleşen ve hijyene dikkat edilip, antibiyotik kullanılan ameliyatlarda bunun yaşanması ihtimali çok düşüktür.

Liposuction Sonrası Süreç Nedir..?

Liposuction sonrası beklenilenin aksine gözle görülür bir hafifleme ya da dinme olmaz çünkü alınan yağın yerini artık ödem almıştır ve bu ödemin geçmesi tamamen altı ay sürer. Bu süre içerisinde ise şişlik, morluk gibi etkilere karşı ağrı kesici ile birlikte deriyi dokuya yapıştırıp germesi için de özel korseler kullanılır. Ameliyattan 15 gün önce sigara ve hap kullanmayı bırakmalısınız ve ameliyat sonrasında da sigara içmemelisiniz.

Liposuction Kalıcı Mıdır..?

Evet kalıcıdır, liposuction sizin yağ hücrelerinizi öldürür bu da yağ reseptörlerinizi kalıcı olarak azaltır, insanlar belirli sayıda bir yağ hücresi ile doğar ve bu hücre sayısı ancak çocukken çok yenildiği taktirde yükselir. Yetişkinlikte ise bu sayı aynı kalır.Liposuction sayesinde yağlanma tehlikeniz eskisi kadar olmayacaktır ancak kalan yağ hücreleriniz ” Ne olsa yağları aldırdım ” mantığı ile beslenirseniz gene sizi eski halinize daha kötü şekilde getirecektir çünkü ameliyatta yağ hücreleriniz belirli bölgeden alınır. Bu da yağın başka bölgelerde depolanması ile son derece orantısız bir görüntü çıkarır. Bu yüzden her zaman diyete ve sağlıklı yaşama önem vermelisiniz. Liposuction sonrası oluşan ödemler yüzünden 6 aya kadar belirgin bir kilo düşüşü yaşamazsınız ancak 6-12 ay sonrasında ödemlerin gitmesi, şişliklerin azalması ile artık istediğiniz görünüme kavuşarak güveninizi tazeleyebilirsiniz. Liposuction sonrası derinizin bazı kısımlarda engebeler de olabilir.Bunun nedeni yağ dokusunun emilirken hareket etmesi ve ödemin belirli noktalara yoğunlaşmasıdır, 6 ay sonrasında önemli ölçüde azalır.

Liposuction Fiyatları Ne Kadardır..?

Bu tamamen ek uygulama olup olmayacağına ve uygulama yapılacak alan sayısına, uygulanacak olan anestezi türü ve yöntemine göre değişir.Kesin fiyat için öncelikle muayenemize gelmeniz gerekmektedir.

Sizler de fazla olan yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız Kayseri liposuction merkezimize gelerek ön muayene olabilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Randevu için tıklayınız

liposuction hizmetleri kayseri