standard-title Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Yüzünüzün en dikkat çekici yönlerinden biri de gözlerinizdir. Asıl amacı gözlerinizi korumak olan göz kapağının estetik yapıdan güzel görünmesi de önemlidir. Göz kapağında oluşan sarkıntı ve torbalanma yüzünden psikolojik olarak kendinizi güzel görmemekle birlikte kendinize olan öz güveninizi de kaybetmenize yol açmaktadır. Göz kapaklarında torbalanma, bazen doğuştan bazen de yaşlanmanın etkisi, yoğun çalışma ortamı ile uykusuzluktan da kaynaklanmaktadır. Bu torbalanma ve sarkma kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir.

Yapılacak ameliyat sayesinde kişi en az 10 yaş gençleşmiş bir görünüşe sahip olabilecektir. Kişinin göz kapağındaki sarkıklık göz kapağı ameliyat ile tedavi edilir bununla birlikte görünüşünüzü bozan ve normal yaşınızdan daha yaşlı gösteren gözaltı torbalarınız alınmış, kaşlarını yukarı doğru kaldırılmış ve gözaltı arasında çökük duran noktaya yağ enjeksiyonu yaparak ameliyat bitirilir. Sadece göz kapağı estetiği değil göz çevresindeki alanlar, yanak ameliyatı, boyun ameliyatı ve yüz gerdirme gibi birçok sorun için çözüm olarak yapılan operasyonlar da olmaktadır.  Bu işlemlerin çoğunluğu lazer operasyonla tedavi edilmekle beraber bazen istisnalar ile karşılaşıldığı durumlarda ameliyatsız tedavi uygulanabilmekte.

Bu yöntem düşük duran kaşı, alın bölgesindeki saçlı alandan mikro aletler sayesinde yukarı doğru kaldırılmakta ve yapılan bu işlem ile göze binen ağırlığı kaldırdığı için göz kapağındaki sarkıntılar da ortadan büyük ölçüde kalkmaktadır. Bazı hastalarda öyle ki göz kapağı sarkmakta hatta göz üstüne kadar gelen göz kapağı hem rahatsız hissettiriyorken hem de görüşü zorlaştırmaktadır.  Ameliyat sonrasında çok ince bantlar kullanılacağı için çevrenizdekileri görebilirsiniz fakat gözlerin tamamen kapanmaması gerekmektedir. İlk 24 saat gözler üzerine buz torbası uygulanması hem şişkinliği hem de morlukları çok daha az olmasına yardımcı olacaktır. Göz kapağı derisinin çok gevşek olması hemen şişmesine ve çabucak iyileşmesini sağlamaktadır. Ameliyattan 2 gün sonra yapılacak kontrollerde dikiş atılıp temizleme işlemi ve tekrar banlama işlemi yapılır.

Göz kapaklarındaki şişlik ve gözaltı morlukları 5-7 gün arasında sürmektedir. Geçen 1 ayda göz kapaklarının ameliyat geçirdiği belli olmayacak hale gelmektedir ve 6 ayın sonunda iyileşme tamamen gerçekleşmiş olmaktadır.  Ameliyat öncesi ve sonrasında 7 günden az olmayarak sigara içilmemesi ve aspirin gibi kanı sulandıran ilaçlar alınmaması çok önemlidir. Aksi takdirde kanama olabilir ve yara iyileşmesi gecikebilir. Böylece mükemmel göz kapaklarına ve genç görünen bir yüze sahip olmaktasınız.