Göğüsleri Büyütmek Mümkün Mü?

Göğüsleri Büyütmek Mümkün Mü?

Göğüsler kadınlarda vücut ölçülerini denge de tutan yağ bezleridir. Sağlık ve güzelliğin sembolü olan göğüsler, kişiye özgüven kazandırırken psikolojik olarak kadınları tatmin eder. Göğüsler dişiliği temsil ederken ayrıca kutsal bir görev olan emzirme içinde gerekli organlardandır. Göğüsler; yağ, süt kanalları ve kaslardan meydana gelmektedir. Göğüsler boyutsal olarak farklılıklara sahiptir. Bazı kadınlarda göğüs yapısı gereğinden küçük ve vücut ile orantısızdır. Küçük göğüslü olmanın başlıca sebepleri arasında genetik faktörler ve kalıtsallık yatsa da ergenlik döneminde tercih edilen yanlış sütyen seçimleri göğüs hacminde küçüklüğe sebep olmaktadır.

Dünya genelinde pek çok kadın küçük göğüslerden muzdariptir. Teknolojinin gelişme göstermesinden yola çıkarak gerek doğal yöntemlerle gerek cerrahi müdahalelerle göğüs büyütmek artık hayal olmaktan çıkıyor. Göğüs büyütmenin pek çok alternatif yöntemi bulunmakta iken bu yöntemler kalıcı ve geçici çözümler olarak 2 gruba ayrılıyor. Geçici göğüs büyütme yöntemlerinden bahsetmek gerekirse bunların başında sağlıklı beslenme ve birtakım doğal gıdaların yardımı gelir.

Roma döneminde kadınlar doğal büyütücü olarak maydanoz bitkisinden yararlanıyordu. Sabahları aç karnına sapıyla tüketilen maydanoz göğüslerin diri kalmasını ve hacim kazanmasını sağlıyordu. Yine üzüm, hurma, ay çekirdeği gibi doğal yağlar ve şekerlerle göğüs büyütme amacına ulaşmayı hedefliyorlardı. Ama bu yöntemler asla kalıcı çözümler olmadı. Roma döneminden kalma çağ dışı yöntemlerle göğüs büyütmeye çalışarak zaman kaybetmek yerine kesin çözüm olan göğüs büyütme ameliyatı olmak mı?

Elbette göğüs büyütmenin milyonlarca doğal yöntemi bulunmakta fakat bu yöntemler kalıcı olmamakla birlikte doktor kontrolünde gerçekleşmediği için ne yazık ki hayal kırıklığından öte geçemiyor. Uygun bir hastane ve kişiye özel operasyon ile uzman bir plastik cerrahından yardım alarak göğüs büyütme ameliyatı olabilirsiniz. Göğüs büyütme ameliyatları kesin çözüm olmakla birlikte kısa sürede tedavi olanağı sağlamaktadır.

göğüs büyütme ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş her kadın gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyat öncesi birtakım muayenelerden geçen hastalar, genel anestezi ya da lokal anestezi yöntemi ile uyutulur. Hasta 1 ya da 1,5 saat süren bir cerrahi operasyondan geçer ve ameliyat sonrası 1 saat içinde ayağa kalkıp taburcu olabilmektedir. Ameliyat, hastadan alınan yağ dokusunun özel bir işlem sonrası doku enjektörü ile 2 mm’lik bir delikten memeye enjekte edilmesi sonucu operasyon tamamlanır ve hasta hayal ettiği gibi büyük göğüslere kavuşur.

Göğüs büyütme ameliyatındaki bir diğer yöntem ise protez meme operasyonudur. Yine kesin kalıcı bir çözümdür ve operasyon süreci oldukça kolaydır. Dayanıklı ve hiçbir yan etkisi bulunmayan meme protezleri gözle görülür oranda göğüslerde hacim sağlar.

Sizde çağ dışı yöntemlerden kaçınarak uzman bir cerrah muayenesi ile hayalinizdeki göğüslere kavuşmak istemez misiniz?

 

Sorunuzu yazınız

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.