Göğüs Büyütme Zararları

Göğüs Büyütme Zararları

Göğüsler mitolojiden bu yana hep dişilik ve kadınlığın öncüsü olmuştur. Afrodit, kloepatra gibi tarihte güzellikleri ile ün salmış bütün kadınların göğüsleri büyük ve diri birer aforizma olarak tozlu tarih sayfalarında yer edinmiştir.

Bütün kadınların hayalinde simetrik olarak vücudunu tamamlayan ve hacimsel olarak diri yapıya sahip göğüsler yer alır. Ama özellikle Türkiye’de bastırılmış cinsel dürtülere sahip kadınlar göğüslerini büyütme fikirlerine açık olsalar da bazı nedenlerden dolayı göğüs büyütme yöntemlerine başvuramazlar. Bu nedenler maddi ve manevi olarak sıralanabilir. Estetik operasyonların gereğinden pahalı olduğuna dair yanlış inanışlar insanların göğüs büyütme hayallerini suya düşürmektedir. Ameliyathane ve cerrahi işlemlere olan korkular ise yine hayalleri yerle bir eden sebepler arasında yer almaktadır.

Göğüs büyütmenin doğada ve piyasada pek çok şekli olsa da en kolay ve geçerli yöntemin göğüs büyütme ameliyatı olduğu bilinen bir gerçektir. Göğüs büyütme ameliyatı anestezik yöntemler altında plastik cerrahlar ve uzman ekipler tarafından hijyenik ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerdir. Maksimum olarak 1 saat süreyi kapsayan göğüs büyütme operasyonu en kalıcı yöntemlerdendir. Sonuçlarında elbette her cerrahi işlem sonucu oluşabilecek komplikasyonlar yer alabilir. Bu kompikasyonların başında ameliyat sonrası oluşacak kalıcı dikiş izleri yer alır. Fakat teknolojik yöntemlerle artık ameliyat sonrası dikiş esnasında kullanılan ipler şeffaf renklere sahip olduğu için görünmezler ayrıca kesik atılan alanlar göğüs altı ya da koltuk altı gibi gözle görülmeyecek yerlerde olduğu için estetik açıdan rahatsızlık vermez.

Göğüs büyütme operasyonu sonrasında kadınlar daha küçük göğüsleri taşımaya ömürleri boyunca alışkın oldukları için giydikleri kıyafetlerden şikâyetçi olabilirler. Yürürken fazla yorulur ve sırt ağrısı çekebilirler. Göğüs büyütme operasyonu sonrası hafif geçici sarkıntılar oluşabilmektedir. Ancak zamanla bu sarkıntılar toparlanarak yerini diri göğüslere bırakacaktır.

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılan protezlerin kalitesi sağlık açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Kalitesiz protez kullanımı sonucu göğüslerde pürüzlü ve tırtıklı bir cilt yapısı oluşabilir fakat kaliteli bir operasyon süreci sonrası böylesi bir durum teşkil etmez. Ameliyat sonrası göğüslerde ve göğüs uçlarında hissizlik veya kesi çevresinde ağrılar oluşabilir bu durum her ameliyat sonrası oluşabilir ve geçici olduğunu söylemek mümkündür.

Her cerrahi müdahalenin sonucunda küçük yan etkiler ortaya çıkabilmektedir kulaktan dolma bilgilerle değil iyi bir plastik cerrahından bilgi alarak detaylı bilgiye ulaşmak en sağlıklısı olacaktır.

Aklınızda bulunan göğüs büyütmenin zararlarına yönelik soruları aşağıdan sorabilirsiniz. Göğüs büyütmenin her ameliyatta bulunan riskler haricinde hiçbir zararı söz konu değildir.

Sorunuzu yazınız

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.