Göğüs Büyütme Yöntemleri

Kadınlarda göğüs boyutunu belirleyen en büyük etmen genlerdir. Kadınların dış görünümünü belirleyen hatlar; omuz, basen ve kalça genişliği biçimi ile dengelenirken göğüsler de hatların belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Göğüslerin en önemli işlevi kadınlığı simgelemektir dolayısı ile kadınlarda güzelliğin en büyük perspektifi vücut ile orantılı diri göğüslerdir. Fakat ne yazık ki her kadın bu konuda şanslı olmayabilir, göğüsleri gerekenden daha küçük ve simetrik açıdan yeterli olmayabilir. Teknolojinin estetik ve tıp dünyasına kattığı gelişmeler ve yeniliklerin öncülüğünde artık küçük göğüsler kadınların kaderi olmaktan çıkıyor. Ameliyatla göğüs büyütme operasyonları, masaj ile göğüs büyütme, düşünce gücü ile göğüs büyütme, gıda takviyesi ile göğüs büyütme, aquafilling dolgusu ile göğüs büyütme gibi yöntemler sayesinde göğüsler kolaylıkla sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşuyor. Göğüs büyütme tedavileri kalıcı ve geçici tedaviler olarak 2 grupta incelenir.

1. Masaj Yöntemi ile Göğüs Büyütme

Masaj ile göğüs büyütme doğal göğüs büyütme yöntemleri arasında en revaçta olanıdır. Hiçbir kimyasala maruz kalmadan evde yapılabilecek bir yöntem olan masajlı göğüs büyütme tedavisinin kalıcı bir sonuç vermeyeceğini fakat geçici de olsa göğüslere hacim kazandıracağını söylemek mümkündür. 

Masaj yaparken avuç içleri göğüslere koyulup daire çizilir.
Dairesel hareketleri günde en az 50 defa her iki göğüs içinde uygulamak gerekmektedir.

Diğer bir masaj yöntemi ise koltuk altı masajıdır.
Kolların yukarı kaldırılması ile koltuk altına istenilen şekilde masaj yapabilirsiniz.

Fakat bu yöntem kalıcı olmadığı gibi zararları da olan bir göğüs büyütme yöntemidir. Sert hareketlere maruz kalan göğüsler bu yöntemle büyümek yerine simetrilerini kaybedebilmektedir. Kan akış hızını artıcı bir tedavi nodülü olduğu için gün aşırı yapılan masaj göğüslerde ağrıya hatta lenf bezlerinin ezilmesine neden olacaktır.

masajla göğüs büyütme

2. Aquafilling Dolgu ile Göğüs Büyütme

Pratik ve en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan aquafilling dolgu, katyon poliamid içerikli maddenin enjekte yolu ile göğüslere aktarılmasıdır. 6 ay ile 12 ay arası kalıcılığı olan aquaffilng dolgu zaman içerisinde vücut tarafından atılmakta ve göğüsler eski görünümüne maalesef geri dönmektedir. Aqafilling dolgunun en büyük avantajı ameliyattan korkanlar için çünkü bu yöntem sonrası hasta günlük hayatına kolaylıkla dönebiliyor ve cerrahi müdahale gerektirmiyor. Fakat asıl önemli olan konu, enjekte edilen maddenin içeriğidir. Çünkü bu madde vücuda yan etki sunabilecek kimyasallarla çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedir. Kimse göğsünü büyütmek isterken elde var olan göğsünden ve sağlığından olmak istemez.

Aquafilling dolgu ile meme büyütme

3. Hormon Tedavisi ile Göğüs Büyütme

Hormon tedavisi uygulamadan önce uygun bir hormon testi yaptırmak gerekir. Var olan hormon düzeylerinin kontrolü sonrası tedaviye başlanır. Östrojen hormonu kadınlarda belirli yaştan sonra belirli oranda azalır. Doktorun verdiği ilaçlarla hormon salınımı artırılır ve göğüs büyütme hedeflenir. Fakat pek çok yan etkisi bulunan hormon ile göğüs büyütme tedavisinde tüyler olduğundan uzun çıkabilir. Ve gereksiz yerlerde tüylenmeler oluşabilmektedir. Ayrıca kullanılacak ilaçların yan etkisi ve kimyasallık oranı fazla olacağından dikkatli karar verilmesi gereken bir uygulamadır, kalıcılığı ise hormonların vücuttan atılımı ile son bulmaktadır.

hormonla göğüs büyütme

4. Ameliyatla Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme yöntemleri içerisinde en kalıcı olanın ameliyatlı göğüs büyütme yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Tecrübeli bir plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen göğüs büyütme ameliyatı oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Ameliyat öncesi uygun göğüs büyüklüğüne doktorla birlikte karar verilir. Ameliyatla yerleştirilecek göğüs protezinin nereye hangi teknikle yerleştirileceği bilgisi edinilmelidir. Ortalama 1 saat sürecek ameliyattan önce anestezi şekli doktorla belirlenir. Ameliyat sonrası maksimum 6 saat içinde hasta taburcu olur ve kontrollere gereken uyum sağlanarak hayal edilen hacimde göğüslere kavuşmak mümkündür.

Siz de kalıcı ve vücudunuz ile orantılı hacimdeki göğüslere sahip olmak ister misiniz?

 

Sorunuzu yazınız

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.