Göğüs Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

Göğüsler tarihlerden beri kadınların dişiliğini sembolize eden paradigmalardır. Özellikle büyük göğüsler kadınlığın tatmin edici odak noktalarıdır. Göğüsler bazen olduğundan küçük olup vücut ile orantısız olabilmektedir. Küçük göğüslerin nedenlerinden kısaca bahsedilecek olunursa genetik yatkınlıklar, lif zayıflığına bağlı azalmalar genel sebeplerdendir. Teknolojinin gelişmesi ile ve tıp dünyasının her geçen gün ilerleme kaydetmesi ile pek çok göğüs büyütme yöntemi ortaya çıkmıştır. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak gerçekleştirilebilen göğüs büyütme yöntemleri arasında en kalıcı olanının ameliyatlı göğüs büyütme yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Fakat ameliyat olmaktan korkan bireyler göğüslerini çeşitli egzersiz yöntemleri ile büyütmeyi hedefliyor. Göğüs büyütme egzersizleri genelde 24 saatlik etkiye sahiptir.

egzersizle göğüs büyütme

Evde Meme Büyütme Egzersizleri

Haftada 3 gün antreman ile gerçekleşen bir meme programıdır.

   • İlk gün şınav yaparak göğüs büyütme egzersizine başlanır.
   • Wall up (dikey şınav) yapılır. Diğer şınav türlerinden farklı olduğunu söylemek mümkündür bunun sebebi yerden destek alınarak uygulanan bir şınav çeşididir.
   • İkinci gün ise Flys ismi verilen egzersiz yapılarak programa devam edilir. Flys yapabilmek için egzersiz tahtasına yatmak gerekir
   • Ele alınan 2 ağırlıktan yardım alınarak kollar yere paralel vaziyette birleştirilip kaldırılır.
   • Son günün egzersizi ise Dönerek şınav hareketidir.
   • Normal şınavla egzersize başlanır.
   • Sol kol düz tutulur ve 180 derece hale getirilir daha sonra aynı hareket sağ kol içinde uygulanır.
   • 10’ar kez 3 setlik olarak son aktivite yerine getirilir ve doğal meme büyütme egzersizi son bulur.

Bu tür egzersizlerle meme büyütmeyi düşünen bireylerin çok geniş zamana ihtiyaçları olduğunu vurgulamak gerekir ayrıca kalıcı bir etkisi olmadığını söylemek mümkündür. Etkisinin geçici olacağını bilerek bu kadar zahmet çekmeye gerek var mıdır?

Ameliyat ile meme büyütme tedavisi olmaktan kaçınan bireylerin sebeplerinden biri de ameliyatla meme büyütmenin maliyetinin yüksek olduğuna dair yanlış inanışlardır. Oysa pek çok klinik de plastik cerrah tarafından gerçekleştirilen ameliyatlı meme büyütme tedavisi oldukça uygun fiyatlarla gerçekleştirilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı olmaktan korkan bireyler sadece tecrübeli bir plastik cerraha ulaşmanın güveni ile bütün korkulardan sıyrılacaklardır. Siz de egzersizlerden sonuç alamadınız ve tecrübeli bir doktor arayışında iseniz Op. Dr. Ahmet Tuna Eren’den ücretsiz muayene randevusu alarak görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sorunuzu yazınız

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.